Siew kukurydzy

Wykonujemy usługę punktowego siewu kukurydzy siewnikiem Maschio Gaspardo MTE 6R ISOTRONIC. Siewnik wyposażony jest w talerzowe redlice wysiewające nawóz i nasiona. Dzięki temu może pracować na polach uprawianych orkowo oraz na polach na których stosuje się uprawę bezorkową.

Ciągnik, który współpracuje z siewnikiem jest wyposażony w zestaw do automatycznego prowadzenia firmy FJDynamics. Zestaw ten pozwala na prowadzenie ciągnika po liniach prostych lub krzywych z dokładnością RTK 2,5 cm. Siew z systemem automatycznego prowadzenia pozwala uniknąć nakładek lub zbyt dużych odstępów na łączeniu kolejnych przejazdów i zwiększa wydajność siewu.

Dzięki temu, że siewnik wyposażony jest w system ISOBUS sygnał z nawigacji FJDynamics jest również wykorzystywany do  kontroli sekcji (automatyczne, indywidualne wyłączanie i włączenie sekcji wysiewających nasiona na klinach i uwrociach) oraz zmiennego dawkowania (automatyczna zmiana dawki wysiewu nasion na podstawie przygotowanej wcześniej mapy zmiennego dawkowania).

Dane techniczne siewnika: